Sitemiz üzerinden Mesafeli Satış Sözleşmesi akdetmek suretiyle satın almış olduğunuz ürünlerin tarafınıza teslim edilme aşamasına kadar tüm adımlarını dilediğiniz zaman müşteri hizmetlerimizden öğrenebilirsiniz. Ayrıca satın aldığınız ürünler kargoya teslim edildiğinde, sistemimizde kayıtlı e-posta adresinize ve cep telefonunuza SMS ve e-posta olarak ürününüzle ilgili kargo gönderi bilgileri otomatik olarak gönderilmektedir. Bu bilgilendirme yardımıyla ürün ya da ürünlerinizin kargoya ne zaman teslim edildiğini öğrenebilirsiniz.

www.ferolle.com kargo sevkiyatlarını Yurtiçi Kargo Servisi A.Ş. (“Kargo Şirketi”) ile gerçekleştirmektedir. Sitemiz üzerinden satın almış olduğunuz ürünlerin teslimatı, Kargo Şirketi aracılığı ile ürünün satın alınmasından önceki adımlarda belirttiğiniz/seçtiğiniz adrese yapılmaktadır. Kargo Şirketi’nin değişmesi halinde bu durumdan etkilenmeyeceğini belirtmek isteriz. Ancak www.ferolle.com tarafından belirlenen Kargo Şirketi dışında başka bir taşıyıcı ile malın gönderilmesini talep etmeniz durumunda, malın ilgili taşıyıcıya tesliminden itibaren oluşabilecek kayıp ya da hasardan satıcı www.ferolle.com sorumlu olmayacaktır.

Satın aldığınız ürünün başka üçüncü bir kişiye/kuruluşa teslim edilmesini talep etmeniz halinde, teslim edilecek üçüncü kişinin/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden www.ferolle.com sorumlu değildir.

Aynı gün içinde dahi olsa farklı zamanda satın alınan ürünlerin aynı kargo ile teslim edilmesi mümkün değildir.

Ürünün satın alınmasından önceki adımlarda e-fatura seçeneğinin seçildiği haller dışında, ürünlere ilişkin faturalar, ürünün satın alınmasından önceki adımlarda sisteme girdiğiniz fatura adresine Kargo Şirketi aracılığıyla ayrıca gönderilmektedir. Bu kapsamda sipariş ettiğiniz ürün teslimat adresine sevk irsaliyesiyle gönderilir. Faturanız ise, fatura adresi olarak belirttiğiniz adrese posta yoluyla gönderilir. Herhangi bir nedenden dolayı faturanız size ulaşmadıysa, lütfen iletişim formunu doldurarak veya iletişim bilgilerimiz üzerinden bize ulaşarak durumu en kısa zamanda bildiriniz. Böylece, faturanızın aslı ya da “aslı gibidir” kaşeli bir kopyasını adresinize mümkün olan en kısa sürede göndermemiz mümkün olacaktır.

Ürün, sipariş tarihinden itibaren 30 (otuz) günlük süreyi aşmamak koşulu ile, her bir ürün için ürünü satın alan üyenin yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak ürünün satın alınmasından önceki adımlarda taahhüt edilen süre içerisinde, ürünü satın alan üye veya ürünün başka üçüncü bir kişiye/kuruluşa teslim edilmesi talep edilen hallerde, gösterilen adresteki kişi/kuruluşa teslim edilir.

Satın alınan ürünün Kargo Şirketi’ne teslim edilmesine kadar geçen sürede tarafımızdan kaynaklanan bir aksilik yaşanması halinde ise üyelik bilgilerinizden yola çıkılarak size haber verilecektir. Bu sebeple sipariş bilgilerinizin eksiksiz ve doğru olması önemlidir.

www.ferolle.com olarak kampanya kapsamında sevkiyatlarımızı gerçekleştirdiğimiz Kargo Şirketi, hafta içi ve Cumartesi günleri 09:00 - 18:00 arasında teslimat yapmaktadır. Pazar günleri ve resmi tatil günlerinde kargo teslimatı yapılmamaktadır.

KKTC hariç olmak üzere Türkiye sınırları dışında bulunan adreslere ürün gönderimi yapılmamaktadır. Büyük yerleşim yerleri haricinde kalan ilçe, belde vb. yerleşim yerlerine Kargo Şirketi’nin haftanın belli günleri sevkiyatları olabilmektedir. Bu gibi durumlarda yaşanabilecek gecikmelerde, teslimat süresinin 30 (otuz) günlük süreyi aşmaması koşulu ile, www.ferolle.com hiçbir şekilde mesuliyet kabul etmez.

www.ferolle.com olarak ürünün satın alınmasından önceki adımlarda belirtilmesi muhtemel hiçbir kargo şubesi adresi güvenlik gerekçesiyle kabul edilmemektedir. Bu gibi durumlarda talep işleme alınmayarak, üye ile iletişime geçilerek farklı bir adres verilmesi talep edilmektedir.

www.ferolle.com’un, satın alınan ürünün teslim edilmesinin imkânsız olduğuna objektif olarak kanaat getirmesi halinde, bu durumu öğrendiği tarihten itibaren üç gün içinde size yazılı olarak bilgilendirecek ve teslimat masrafları da dâhil olmak üzere tahsil edilen tüm ödemeleri bildirim tarihinden itibaren en geç on dört gün içinde Mesafeli Satış Sözleşmesi çerçevesinde iade edecektir.

Belirtmiş olduğunuz adreste bulunamamanız durumunda, ürününüz kargo görevlisi tarafından şube detaylarını da bulabileceğiniz bir not bırakılarak ve/veya ürünün satın alınmasından önceki adımlarda belirttiğiniz kayıtlı cep telefonunuza SMS gönderilerek en yakın şubeye geri götürülmektedir. 3 (üç) gün içerisinde söz konusu şubeden paketinizi teslim alabilirsiniz. Bu süre zarfında da teslim alınmayan kargolar www.ferolle.com’a geri gönderilecektir. Kargonuz size ulaşamadığı takdirde tarafımıza iletişim formu veya iletişim bilgilerimiz üzerinden ulaşarak isim - soy isim, adres ve telefon bilgilerinizi teyit edebilir ve ürününüz tarafınıza tekrar gönderimini isteyebilirsiniz. Tekrar gönderim talep edilmesi halinde 30 (otuz) günlük teslimat süresi yeniden başlamaktadır. İkinci defa adreste bulunmama durumunda otomatik olarak sistemdeki siparişiniz işlemden kaldırılır ve e-posta adresinize gönderilen Mesafeli Satış Sözleşmesi çerçevesinde yaptığınız ödeme size iade edilir. Bu halde ürüne ilişkin başka herhangi bir talep hakkınız bulunmamaktadır.

Teslimat adres bilgileri doğru girilmiş olmasına rağmen ürününüzün yanlış bir adrese teslim edilmesi olasılığında, gerekli işlemler www.ferolle.com tarafından gerçekleştirilecektir. www.ferolle.com üzerinden ürünün satın alınmasından önceki adımlarda tarafımıza ilettiğiniz adres bilgileriniz hiçbir değişiklik yapılmadan otomatik olarak Kargo Şirketi’ne aktarılmaktadır. Adres bilgilerine dair oluşabilecek yanlışlıklar, yanlış adrese gerçekleştirilen gönderimler www.ferolle.com üzerinden gerçekleşen bir hata veya aksaklığa bağlı değildir. Yanlış adrese gönderim söz konusu ise, bu durumu bize bildirdiğinizde, konu tarafımızca Kargo Şirketi’ne aktarılır ve gerekli yönlendirme işleminin en kısa sürede yapılması sağlanır.

Kargoya teslimatı gerçekleştirilen ürünler ile ilgili teslimat adresi/alıcı ismi değişiklik taleplerinizi iletişim formunu doldurarak veya iletişim bilgilerimiz ile bize ulaşarak bildirebilirsiniz. Teslimat adresi değişikliği ve/veya alıcı ismi değişikliği Kargo Şirketi’ne www.ferolle.com tarafından iletilmekte olup, bu tür değişikliklerde teslimat için ilave süreye gereksinim duyulabilmektedir. Bu sebeple söz konusu ilave süreye ilişkin açıkça onayınız alınmadıkça adres/alıcı değişikliği uygulanmayacaktır.

Kargo paketinizin size teslimi esnasında pakette herhangi bir deformasyon, kusur mevcut ise, kargo teslim formunu imzalamadan önce kargo görevlisinin yanında kargo paketinizi açarak kutu içerisindeki ürünün fiziki durumunu kontrol ediniz. Kutunun içerisinde bulunan ürün bir şekilde zarargörmüşse, ürünü teslim almayıp kargo görevlisine iade ediniz ve mutlaka kargo hasar tutanağı hazırlatınız.

Siparişin verilmesini ve Mesafeli Satış Sözleşmesi’nin akdedilmesini takip eden 30 gün içerisinde siparişe konu ürününüzün size ulaşmaması durumunda ürünün satın alınmasından önceki adımlarda vermiş olduğunuz bilgilerin doğruluğunu kontrol edebilir, ürününüzün konumunu takip edebilir veya iletişim formunu doldurarak ya da iletişim bilgilerimiz üzerinden www.ferolle.com ile her zaman irtibata geçebilirsiniz.